Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ Lekesi,Yağ Lekesi Çıkarma,Yağ Lekesi Nasıl Çıkar,Renkli Kumaşta Yağ Lekesi

Günümüzde özellikle annelerin ve elbette yalnız yaşayan her insanın ortak soru ve sorunlarından biri; lekelerle mücadeledir. Bugün, sizlerle Yağ Lekesi Nasıl Çıkar adlı soruyu cevaplamaya gayret edeceğiz. Yağ lekesi, çıkarılabilmesi gerçekten zor lekelerden bir tanesi. Reklamlarda gördüğünüz beyaz kumaşın üzerine dökülen maddeleri, renkli bir kumaşa dökememenizden ötürü –bu çamaşır suyu olabilir, başka bir şey olabilir- renkli kumaşlardaki yağ lekelerini çıkarmak, daha bi’ zordur. Belli başlı önerilerle, Yağ Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu; cevaplayalım.

Karbonat ile Yağ Lekesi Çıkarma

Karbonat, renkli kumaşlardaki yağ lekesinin baş düşmanı olabilecek kapasitede bir madde. Pek çok annenin bildiği bu yol, sizin de aklınızda bulunsun. Renkli kumaş üzerine attığınız karbonatı, kuru bir diş fırçası ile; lekeli alanda yayın. Kumaşı çok zedelememek amacı ile hafif darbeler ile lekeli alanda gezdirmeye çalışın. Karbonat, gittikçe lekeyi; lekedeki yağı emecek ve toprak kıvamına dönüşecektir. Bu da sizin doğru yolda olduğunuzun en büyük göstergesi. Biraz zaman geçtikten sonra, karbonat iyice toprak kıvamına geldiğinde, lekenin yavaş yavaş yok olduğunu görebilirsiniz. Toprak kıvamına gelen karbonatı döküp, bir kez daha aynı işlemi tekrarlayın ve akabinde; yumuşayan leke üzerine, leke çıkarıcı döküp; çamaşır makinesinin yolunu tutun. Yaptığımız işlemler yağ lekesini yumuşatmış ve hatta söküp atmıştır. Son bir yıkama darbesi ile, yağ lekesi tamamı ile yok olacaktır.

Karbonat, pek çok alanda kullanılabilir olmasının yanında; renkli kumaşlardaki yağ lekesinin de baş düşmanı ve Yağ Lekesi Nasıl Çıkar soru ve sorununun en doğru çözümü.

Etiketler: Yağ Lekesi,Yağ Lekesi Çıkarma,Yağ Lekesi Nasıl Çıkar,Renkli Kumaşta Yağ Lekesi
Yazar: Lekesiz Okunma: 1794