Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Çimen,Çimen Lekesi,Çimen Lekesi Nasıl Çıkar

Çimen, ot gibi doğada bulunan bitki türleri, özellikle çocukların üzerinde oynamayı en çok sevdiği ve özlediği doğa etmenlerinden. Günümüzde, sadece parklarda bulunabilen bu doğa etmenleri, taş yapılar etrafında maalesef çocuklarımız için pek az görünebiliyor. Eskiden, tarlalarda yahut çim olan her yerde top koşturan çocukların pantolon dizlerine dek yer alan çim lekesi; çıkarılması anneler için dert olan en büyük lekelerden biriydi. Günümüzde, pek az rastlansa da çim lekesinden nasıl kurtulacağınızı, bu yazımızda bulabileceksiniz. Çimen Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu cevaplamaya gayret edeceğimiz bu yazımızda, belli başlı birkaç formülü uygulayarak, pantolondaki yahut elbisedeki lekeleri giderebilirsiniz.

Pamuklu Kumaştan Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Yıkayacağınız suyun sıcaklığı olabildiğince yüksek derecede olmalıdır ve akabinde deterjan ve çamaşır suyu ekleyeceğiniz bu su karışımı; çimen lekesinin pamuklu kumaşlarda çaresi olabilir.

Sentetik Kumaştan Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Sentetik kumaş, çimen lekesinin çıkabileceği en zor kumaş tiplerinden biridir. Bu lekeyi çıkarmak için ispirto kullanabilirsiniz. İspirto ile lekeyi sildikten sonra deterjan ve ılık su ile kumaşı yıkamanız akabinde, bu leke ile mücadele edebilmeniz mümkün.

Renkli Kumaştan Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Oksijenli su ile bu durumun çaresi bulunabilir. Sıcak su ve sabun ile yıkayıp iyice gevşettiğiniz lekeyi oksijen suyu ve su karışımı ile yıkamanız halinde, renkli kumaşlardan kolayca çimen lekesini çıkarabilirsiniz. Bu yöntem yerine, eter de olabildiğince etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.  

Etiketler: Çimen,Çimen Lekesi,Çimen Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 2186