Kahve Lekesi Nasıl Çıkar

Kahve Lekesi,Kahve Lekesi Nasıl Çıkar,Kahve Lekesi Çıkarma,Pantolondan Kahve Lekesi,Gömlekten Kahve Lekesi,Kurumuş Kahve Lekesi

Kahve lekesi, pek çok müptela için sıkça görülen leke tiplerinden bir tanesidir. Bu lekeyi çıkarmak için ise, özellikle kurumuşsa zorlu yollar ve yöntemler denenebilir. Zira kuruyan kahvenin halınıza ya da tişörtünüze iyice işlemesi; çıkarılmasını epey zorlaştıracaktır.

Henüz Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Henüz döktüğünüz bir kahve, kurumamış ve leke iyice döktüğünüz tarafa işlenmemiştir. Bu tür durumlarda, acilen lekeye müdahale etmek gerekir ki, bir süre sonra çıkarmakta zorlanacak raddeye gelinmesin. Bir kağıt havlu aracılığı ile, dökülen ve henüz emilmeyen kahve lekesini; havluya emdirdikten sonra, yeni bir kağıt havluyu ılık su ile ıslatarak yine aynı biçimde leke üzerine bırakmanız kahve lekesinin kısa sürede geçmesini sağlayacaktır. Kahve lekesini, bu yöntemle tam anlamı ile temizlemeseniz de; ilginç ve uğraştırıcı yöntemlere gerek kalmadan eve geldiğinizde uygun bir çamaşır makinesi programı ile, bu lekeden tamamı ile arınmanız mümkün.

Kumaştaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Eğer yeni bir leke ise yukarıdaki biçimde çıkabilir ancak kurumuş bir leke is,e çıkarmak hayli zor olabilir. Lekeli kısmı deterjanlayarak, öncelikle ılık su ile ıslattığınız kumaşı kendi haline bırakmalısınız. 5 ila 10 dakika sonra, kahve leke biraz olsun çözülmeye uğrayabilir. Bunun akabinde çitileme yöntemi ile lekeyi iyice çözüp, ardından bir süre ılık suda bırakmalısınız. Bu yöntem, lekenin iyice çözünmesini sağlayacaktır. Son olarak, çamaşır makinesine attığımızda; kumaştaki kahve lekesinden kurtulmuş olacaksınız.

Etiketler: Kahve Lekesi,Kahve Lekesi Nasıl Çıkar,Kahve Lekesi Çıkarma,Pantolondan Kahve Lekesi,Gömlekten Kahve Lekesi,Kurumuş Kahve Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 2356