Reçine Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaşta Reçine Lekesi,Reçine Lekesi Çıkarma,Reçine Lekesi Nasıl Çıkar,Reçine Lekesi,Kurumuş Reçine Lekesi

Dağcılar ve kampçılar için ortak bir leke türü olan Reçine yahut çam sakızı lekesi; kurumadan önce kolay, kuruduktan sonra ise oldukça zor çıkan leke türlerinden biridir. Özellikle, arabalara da yapışabilen ve zor çıkarılabilen bu leke grupları, genelde ağaçlardan sızar ve bulaştığı yere, ele değdiğinde hafifçe yapışan ancak hiçbir şekilde kazınamayan; rahatsız edici bir oluşum bırakır.

Kolonya ile Reçine Lekesi Çıkarmak

Kolonya ile, reçine lekelerini kumaşlardan arındırabilmeniz mümkündür. Oldukça kolay bir yol olan bu yolda: kolonyayı lekeli kısma damlatarak bir süre çitilemeniz akabinde, reçine lekesinden kurtulabilmeniz mümkün olur. Ardından, bir de makineye atmak, sonucu başarılı kılacaktır.

Aseton ile Reçine Lekesi Çıkarmak

Yine, kolonyanın işe yaramadığı durumlarda aseton imdadımıza koşan bir diğer maddedir. İçerisindeki çözücü etkenlerle, kolonyadan daha güçlü bir madde olan asetonu kumaşa damlatarak, çitilemeniz halinde reçine lekesini kumaşınızdan arındırabilirsiniz. Çitileme işleminden sonra, kumaşı makineye atıp küçük bir programda çalıştırmak tercih sebebidir.

Aseton kullanımında dikkat etmeniz gereken şey, bazı kumaşlarda renk açılması ya da bozulması yaratabildiğidir. Bu sebepten, asetonu kumaşınız üzerine boca etmeden önce, görünmeyecek bir kısımda kontrol etmeniz sizin için doğru bir yöntem olabilir.

Araba Üzerinden Reçine Lekesi Nasıl Çıkar?

Arabanızın yüzeyine damlayabilen reçine ve oluşan lekeleri de; yine aseton ya da kolonya yöntemi ile çıkarabilmeniz mümkündür. Kumaşlara nazaran oldukça kolay çıkabilir.

Etiketler: Kumaşta Reçine Lekesi,Reçine Lekesi Çıkarma,Reçine Lekesi Nasıl Çıkar,Reçine Lekesi,Kurumuş Reçine Lekesi
Yazar: Lekesiz Okunma: 3430