Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje Lekesi,Oje Lekesi Çıkarma,Kumaşta Oje Lekesi,Kuru Oje Lekesi,Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Kadınlar, genelde ojelerini halı, mermer ya da yataklarında dahi sürebilirler. Bu konuda ise, herhangi bir önlem almazlar çoğu zaman. Zira yılların verdiği birikim ve tecrübe sayesinde, kendilerine yeterince güveniyorlardır ve herhangi bir yere, herhangi bir şey dökmeyeceklerinden emindirler. Ancak, bir aksilik olur ve sürdüğü oje, bir yere damlayabilir yahut dalgınlıktan değen el tüm ojeyi halıya yahut yatağa saçabilir; belli mi olur

Özellikle, kız çocuklarında görülen anneye benzeme merakı da, oje lekelerinin oluşmasını sağlayan bir diğer etkendir.

Koltuktan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuktan oje lekesini çıkarmak için, pamuğa damlattığınız birkaç damla asetonu; öncelikle koltuğun görünmeyen bir yerine sürerek; rengini açıp açmadığını belirleyin. Ardından, eğer rengini açacak herhangi bir etkeni yoksa asetonlu pamuğu oje lekesinin üzerine otuz dakika kadar bekletin. Lekeyi iyice çeken asetonlu pamuğu bir süre sonra alıp, kâğıt havlu aracılığı ile lekeden arınabilirsiniz.

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki oje lekesini de tıpkı koltuktaki gibi asetonlu pamuk ile çıkarabilmeniz mümkün. Eğer leke kurumuş ise, sert bir cisim ile kazıyabilmeniz de olasıdır.

Kumaştan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan oje lekesini çıkarmak için, oje lekesini tabiri caiz ise aseton aracılığı ile bir kâseye damıtmanız gerekiyor. Kumaşı, bir süzgeç gibi kâse ağzı etrafında gererek, üzerine dökeceğiniz aseton; biraz kaldıktan sonra yavaş yavaş kâseye leke olarak dökülecektir. Ardından, çamaşır makinesi kullanarak bu lekeden kurtulabilmeniz mümkün.

Etiketler: Oje Lekesi,Oje Lekesi Çıkarma,Kumaşta Oje Lekesi,Kuru Oje Lekesi,Oje Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Rujben Okunma: 2672