Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Rimel Lekesi,Rimel Lekesi Nasıl Çıkar,Rimel Lekesi Çıkarma,Yastıkta Rimel Lekesi

Rimel, bakımlı ve kendine özen gösteren bayanların vazgeçilmez alışkanlıklarından bir tanesidir. Kirpikler için kullanılan rimeller, gözlerinizin daha belirgin gözlemlenebilmesini sağlamasının yanında aynı zamanda dolgun kirpiklere sahip görünmenizi de sağlar. Günümüzde, kadınlar kadar erkekler tarafından da sıkça kullanılan bu rimeller, lekeleri itibarı ile çıkarılması meşakkatli leke türlerindendir.

Genelde, yorgun argın geldiğimiz günlerde direkt olarak; fark etmeden yastığa başımızı koyduğunuzda oluşur lekeler. Rimel kullandığınızı unutmuş ve direkt olarak rimeli yastık yüzüne sürmüşsünüzdür.

Yastık Yüzünden Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Yastık yüzlerinden rimel lekesi çıkarmak için ihtiyacımız olan ilk şey yumuşatıcı bir krem. Lekeli bölgenin üzerine sürüp yedireceğimiz krem; rimel lekesini olabildiğince yumuşatacaktır. Vazelin ya da gliserin içeren kremler, bu iş için uygun olabilir. Bu eteptan sonra yapacağınız çamaşır makinesinde yıkama işlemi akabinde, lekelerden kolayca arındırabilirsiniz yastık yüzünüzü.

Kumaştan Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaş için de yumuşatıcı kremler vasıtası ile çıkarabildiğiniz rimel lekelerini; aynı zamanda süt ile de çıkarabilirsiniz. Evet, bir kaba aldığınız süt aracılığı ile lekeli bölgeyi süte batırmanız ve biraz yumuşamaya bırakmanız akabinde; rimel lekesi oldukça kolay bir şekilde çıkacaktır.

Halıdan Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Halılardaki rimel lekesi, bulaşma ihtimali az olsa da; çıkarması kolay lekeler olarak bilinirler. Sert bir cisim ile kurumuş rimel lekesini kazımanız mümkünken; henüz taze bir rimel lekesini ıslak bir bezle silerek, halıdan arındırabilirsiniz.

Etiketler: Rimel Lekesi,Rimel Lekesi Nasıl Çıkar,Rimel Lekesi Çıkarma,Yastıkta Rimel Lekesi
Yazar: Rujben Okunma: 4122