Diş Macunu Lekesi Nasıl Çıkar?

Diş Macunu Lekesi,Diş Macunu Lekesi Nasıl Çıkar,Diş Macunu Lekesi Çıkarma,Kumaşta Diş Macunu Lekesi

Diş macunları, özellikle son zamanlarda lekeleri ile oldukça baş ağrıtan kimyasal sağlık gereçlerinden bir tanesi. Diş sağlığı açısından epey önemli olan ve hayatımızda önemli bir yer edinen bu macunlar; içerdikleri kimyasallarla, tutunduğu kumaştan oldukça zor çıkabiliyorlar. Bu tür lekeler ile savaşmak ise, ebeveynler ya da bireyler için epey meşakkatli olabiliyor.

Dikkat edilmesi gereken diş macunu kullanımı sürecinde özellikle çocuklar; sert ve hızlı fırçalama ile diş macununu tişörtlerine sıçratabiliyorlar.

Kumaşlardaki Diş Macunu Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaşlardaki diş macunu lekesini çıkarabilmek için ilk adım kumaşı leke henüz tazeyken sıcak suya yatırmaktır. Sıcak suya yatıracağınız kumaştaki diş macunu lekesi, direkt olarak çözülmeye uğrayabilir. Eğer, yoğun kimyasal katkılı bir diş macunu ise bu durum elbette zorlaşabilir de. Kumaşı sıcak sudan çıkarıp, renksiz bir bulaşık deterjanını lekeli bölgeye bir, iki damla damlatıp; silmeye başlarsanız, zaten sıcak suda yumuşayan diş macunu lekesi dağılmadan çıkacaktır. Bunun akabinde bir de makinede düşük programda bir devir döndürmenizde yarar var.

Sert Yüzeylerden Diş Macunu Lekesi Nasıl Çıkar?

Sert yüzeylerden diş macunu lekesini çıkarmak için, eski bir diş fırçası aracılığı ile orayı fırçalamanız ya da bulaşık teli ile yüzeyi tabiri caiz ise kazımanız mümkün olabilir. Bu, sert yüzeye herhangi bir zarar vermeyip, lekeyi kısa sürede olabildiğince net bir şekilde çıkarmanızı sağlayacaktır. Eğer, sert ancak hassas bir yüzeye sahipseniz; eski bir diş fırçası kullanmanız daha uygun olabilir.

Etiketler: Diş Macunu Lekesi,Diş Macunu Lekesi Nasıl Çıkar,Diş Macunu Lekesi Çıkarma,Kumaşta Diş Macunu Lekesi
Yazar: Rujben Okunma: 2906