Parfüm Lekesi Nasıl Çıkar?

Parfüm Lekesi,Parfüm Lekesi Çıkarma,Parfüm Lekesi Nasıl Çıkar,Deri Ceket Parfüm Lekesi

Parfüm lekeleri, fark etmediğimiz halde değer verdiğimiz kıyafetlere yapışarak, bizleri üzen lekeler olarak bilinirler. Güzel kokmamız için üretilen bu esansların, genelde kumaş üzerinde pek bir yan etkisi olmasa da, bazı parfümlerin çok ağır etkiler bıraktığını bilmekteyiz. Bu hem kumaşın kalitesine, hem de parfümün kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bugün, sizlere amiyane tabirle belki de onlarca lira harcatacak bu parfüm lekesini, nasıl çıkarabileceğinizi anlatacağız. Kuru temizlemeye gerek kalmadan, ceketlerinizden, elbiselerinizden, her türlü kumaştan parfüm lekelerini kolayca çıkarabilmek, aslında mümkün.

Kumaşlardan Parfüm Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaşlarımızdan, elbiselerimizden ve benzeri her türlü “kumaş” özünden parfüm lekesini, öncelikle ılık bir suda bekleterek; çıkarmanın ilk adımını atın. Ardından, ılık suda duruladığınız bu kumaşı, makineye; yıkama değerlerine göre makinede kısa devirde döndürün. Ardından, ıslak halde lekeli bölgeye amonyak sürmeniz halinde, parfüm lekesinden kumaşınızı arındırabilmeniz mümkündür.

Deri Ceketlerden Parfüm Lekesi Nasıl Çıkar?

Parfüm lekesinin en çok rastlandığı kıyafetler, genelde ceketler ve özellikle deri türündekilerdir. Deri ceketlerden parfüm lekesini arındırmak, kumaşlara göre biraz daha meşakkatli ve hassas olmanız gereken bir süreçtir. Bir haznenin içerisine ilave ettiğiniz sabunlu suyu köpürterek macunvari bir kıvama getirin. Cıvık olması çok önemli değil, köpük olması daha önemlidir. Haznedeki köpükleri, bir araç yardımı ile aldıktan sonra, parfüm lekesi olan bölüme sürüp; iyice ovalayın. Bu işlem sonrasında, emilim gösterecek herhangi bir bez ile, parfüm lekesi üzerindeki ıslaklığı giderin. Parfüm lekesinin, hemen geçtiğini göreceksiniz.

Etiketler: Parfüm Lekesi,Parfüm Lekesi Çıkarma,Parfüm Lekesi Nasıl Çıkar,Deri Ceket Parfüm Lekesi
Yazar: Lekesiz Okunma: 2955