Kola Lekesi Nasıl Çıkar?

Kola Lekesi,Kola Lekesi Nasıl Çıkar,Kola Lekesi Çıkarma,Kurumuş Kola Lekesi,Tişört Kola Lekesi,T-Shirt Kola Lekesi

Kola lekesi, özellikle çocukların elindeki kola bardakları aracılığı ile oluşması muhtemel lekelerden bir tanesidir. Elbette, yetişkinler tarafından da oluşturulabilir bu tarz lekeler ancak çoğunlukla çocuklar, bu lekeyi oluşturup, bir de üzerine ses etmeyen güruhlardandır. Kuruduktan bir süre sonra kola lekesini çıkarmak ise, ebeveyn için tam olarak zulümdür.

Kurumamış Kola Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumayan bir kola lekesini çıkarmak için herhangi bir gizli formüle ihtiyaç duymazsınız. Üzerinizdeki ya da çocuğunuzun üzerindeki, dökülen kıyafeti uzun bir yıkama programına aldığınız zaman; çamaşır makineniz, lekeyi sizin için kolayca söküp atabilmektedir.

Halınızdaki kola lekesi için ise; üzerine soğuk su boca edip sürtünme kuvveti uygulayabileceğiniz bir bez aracılığıyla kola lekesinden kolayca kurtulabilmeniz mümkün. Çoğu zaman, kurumadan yakalayabileceğiniz kola lekelerini olabildiğince dağıtmadan silmeniz, en önemli durum olarak biliniyor. Bunun dışında, dikkat etmeniz gereken pek bir durum yok.

Kurumuş Kola Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumuş kola lekelerini, kurumamışı kadar kolay çıkaramayabilirsiniz.
Öncelikle, yapmanız gereken şey, kıyafetlerinizde beklemiş kola lekesini yumuşatmak için üzerine tuz serpmeniz. Tuz, kola lekesini olabildiğince yumuşatacaktır. Bir, iki saat kaldıktan sonra tuzlu bölgeye bir bulaşık deterjanı damlatmanız ve akabinde çamaşır makinesinde kısa bir devir döndürmeniz, kola lekesinden kıyafetinizi arındırmanızı sağlayabilir.

Halılarda ise, yine aynı şekilde tuz ve bulaşık deterjanı bileşeni uygulanabilir. Tabii, halılar makineye atılamayacağı için bulaşık deterjanı damlattığınız lekeyi bir bez yardımı ile iyice ovalamalısınız.

Etiketler: Kola Lekesi,Kola Lekesi Nasıl Çıkar,Kola Lekesi Çıkarma,Kurumuş Kola Lekesi,Tişört Kola Lekesi,T-Shirt Kola Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 4915