Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Ruj Lekesi,Ruj Lekesi Nasıl Çıkar,Pamuklu Kumaşta Ruj Lekesi,Ruj Lekesi Çıkarma

Kadınların vazgeçilmezi olan rujlar, hayatımızın hemen hemen her dakikasında bizlerle birlikte. Dudaklara renk ve canlılık katmak amacı ile kullanılan bu dudak boyasının, pek çok yararı da yok değil. Bu durum rujdan ruja değişse de, özellikle uçukları yok etmek için ruj kullanıldığı da bilinen şeylerden. Günümüzde, bu rujların lekesi de bizi meşgul eden mühim etmenlerden bir tanesi. Ruj Lekesi Nasıl Çıkar sorusunun cevabını belli formüllerle vermek mümkün. Şimdi, sizlerle bu basit ve etkili formülleri inceleyerek, kısa bir şekilde ruj lekesinin nasıl çıkabileceğini anlatacağız. Bu kısa ve etkili yöntemler, hayatınızın bir köşesinde bekleyerek, gerektiğinde hayatınızı kurtaracaktır.

Beyaz Gömlekten Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Beyaz gömlek üzerindeki ruj lekesi en dikkat çeken ve özellikle erkeklerin en çok korktuğu etmenlerden bir tanesidir. Ruj lekesini, eter aracılığı ile basit bir şekilde çıkarmanız mümkündür. Evet, yanlış duymadınız. Eter, ruj lekesini kesin ve kolay bir biçimde çıkarabilir. Bir pamuğa döktüğünüz eteri lekeli bölgeye sürdükten sonra sıcak su ile temizlediğiniz gömleğinizde, ruj lekesinden eser kalmayacaktır.

Pamuklu Kumaşlarda Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Pamuklu kumaşlarda ruj lekesi, öncelikle tereyağı ile lekenin yumuşatılması akabinde çıkar. Tereyağı aracılığı ile yumuşatabileceğiniz ruj lekesini, ardından yine eter aracılığı ile temizlemeniz ve sonrasında sıcak suya basmanız, pamuklu kumaşınızı kolay bir şekilde ruj lekesinden arındıracaktır.

Etiketler: Ruj Lekesi,Ruj Lekesi Nasıl Çıkar,Pamuklu Kumaşta Ruj Lekesi,Ruj Lekesi Çıkarma
Yazar: Rujben Okunma: 2309