Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar?

Şeftali Lekesi,Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar,Şeftali Lekesi Çıkarma,Halından Şeftali Lekesi Çıkarma

Türkiye’de ve dünyada kabuklu meyve tipi, suyu kadar tüketilmese de; şeftali suyu oldukça tüketilen içeceklerden. Gerek meyvesi, gerek suları oldukça tüketilen ve tercih edilen şeftali, genelde lekesi ile uğraşılan meyvelerdendir. Bu lekelerin kuruması ise, hiç istemeyeceğimiz şeylerden bir diğeri, zira kuruduğu vakit çok daha zor çıkabiliyorlar. Bugün, şeftali lekelerini, halılardan, çocuklarınızın tişörtlerinden, pantolonlarından nasıl çıkarabileceğinize göz atacağız.

Pamuklu ya da Keten Kumaştan Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar?

Pamuklu ya da keten kumaş olarak bildiğimiz yıkanabilir kumaşlardan, kolay bir şekilde şeftali lekesi çıkabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey büyük bir tencerede, bu kumaşı kaynatmaktır. Evet, yanlış duymadığınız. Bir süre bu kumaşı kaynamış suya bırakmak, kumaşın lekeden kolay bir şekilde arınmasını sağlayacaktır.

Yünlü ve İpekli Kumaştan Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar?

Yünlü ve ipekli kumaşlar için amonyak kullanarak bu lekeleri çıkarabilmeniz mümkün olabilir. Amonyağın olmadığı yerlerde, özellikle lekeli bölgeye tuz serpmeniz ve amonyak bulana dek tuzlu kalması tavsiye edilen diğer durumlardan.

Renkli ve Sentetik Kumaşlardan Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar?

Renkli ve sentetik kumaşlardan, sabunlu su sayesinde şeftali lekesini çıkarabilmeniz mümkündür. Renkli ve sentetik kumaşlar, beyazlara göre daha hassas oldukları için renk atabilirler, bu sebepten oldukça hassas olmanızda fayda var.

Etiketler: Şeftali Lekesi,Şeftali Lekesi Nasıl Çıkar,Şeftali Lekesi Çıkarma,Halından Şeftali Lekesi Çıkarma
Yazar: Lekesiz Okunma: 3132