Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum Lekesi,Kurumuş Mum Lekesi,Mum Lekesi Nasıl Çıkar,

Özel günlerin vazgeçilmezi mumlar, eski zamanlarda sadece elektrik kesintilerinde kullanılmasına rağmen; günümüzün, meditasyon, kutlama ve özel günlerinde vazgeçilmez olarak beliren etmenlerinden. Özellikle gençlerin geceleri kitap okurken, herhangi bir uğraş içerisindeyken lamba yerine mum kullanması ve bu mumların genelde kokulu olmaları; insanları ve özellikler gençleri cezbettiği içindir. Ancak, eski zamanlarda olmasa da özellikle günümüzde, mum lekeleri oldukça artmış durumda. Bu yazımızda, sizlerle Mum Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu cevaplayacağız ve kıyafetinize ilişen mum damlalarından nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle belirtmemiz gereken şey, mum damladığında kesinlikle panik yapmamanız ve bir süre beklemenizdir.

 

Buz Torbası ile Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir buz torbası edinerek, mum lekesini çıkarabilmeniz mümkündür. İlk etapta, yani mum sıcakken mum lekesini kıyafetinizden arındırmanız pek olası değildir, bu sebepten kesinlikle bunu yapmayın ve mumun donmasını bekleyin. Ardından yapacağınız işlem, bir buz torbası alıp giysinizin üzerine bırakmaktır. Kumaşın üzerindeki mum lekesi, yahut kurumuş mum buz vasıtası ile gevşeyerek gevrek bir hale gelecektir. Bu işlemden sonra, tırnak yahut herhangi bir araç ile kumaşınızdan mum lekesini kolayca kazıyabilmeniz mümkündür.

Su ve Karbonat Karışımı ile Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Su ve karbonatın karışımı ile bir macun elde ederek, mum lekesini ovuşturmalı ve bir süre kendi haline bırakmalısınız. Ardından, mum lekesini, kendi tırnağınız yahut parmağınız ile kumaşınızdan arındırabilmeniz mümkündür. Basit ve etkili bir yol olan bu karışımı buz torbası işe yaramadığı vakitlerde kullanabilirsiniz.

Etiketler: Mum Lekesi,Kurumuş Mum Lekesi,Mum Lekesi Nasıl Çıkar,
Yazar: Lekesiz Okunma: 1791