Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Saç Boyası Lekesi,Kurumuş Saç Boyası Lekesi,Kumaşta Saç Boyası Lekesi,Saç Boyası Lekesi Çıkarma,Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar

Güzellik ve güzelleşme tutkusu; kadınların vazgeçilmez etmenlerinden ikisi. Ve bunlarla ilgili pek çok aktivite de keza öyle. İster kuaförde, ister evde kendilerine bakan bu hanımların en büyük korkusu saç beyazlamasına karşı yıllardır üretilen saç boyaları, hem bakımlı hem de daha sağlıklı saçların oluşumuna sebebiyet veriyor. Ancak, saç boyası cilde ya da kumaşa damladığında, vay halinize. Çıkarılması epey zor olan saç boyası lekesi hakkındaki çözümlerimizi sizin için listeledik.

Ciltteki Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Cildinize damlayan saç boyası, genelde kısa sürede kuruyarak tarafınıza bir hoşnutsuzluk verebilir. Kötü görünümü ve “leke” olması hasebiyle kurtulmak istediğiniz bu saç boyasından, teninizi arındırmak için zeytinyağına batırdığınız makyaj pamuğu ya da kulak çöpünü kullanmak gayet faydalı bir çözüm. Saç boyası lekesi geçene dek sürdüğünüz zeytinyağı katkılı pamuk ya da çöp ile, teninizdeki saç boyası lekesini giderebilirsiniz.

Kumaştaki Saç Boyası Lekesi Nasıl Geçer?

Kumaşlardaki saç boyası lekesi ise, ciltteki kadar kolay geçen lekelerden değildir. Kurusa da, kurumasa da oldukça zor geçen bir leke tipi olan saç boyası lekesini, en kolay yoldan içi ılık su ve sirke karışımı bir kaba tabiri caiz ise “basmak” olmalı. 5 ila 6 saat süresince kapta kalacak olan kumaşınızdaki saç boyası lekesi, kolayca kumaştan çıkacaktır. Kumaşınıza herhangi bir zarar gelmemesi için, sirke kullanmanız; ağartıcı maddelerden daha kesin bir çözümdür.

Etiketler: Saç Boyası Lekesi,Kurumuş Saç Boyası Lekesi,Kumaşta Saç Boyası Lekesi,Saç Boyası Lekesi Çıkarma,Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Lekesiz Okunma: 2220