Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Mürekkep,Mürekkep Lekesi,Tükenmez Kalem Lekesi,Mürekkepli Kalem Lekesi

Kalem, hayatımızın olmazsa olmaz araçlarından biri. Günümüzün teknolojisinde bu durum biraz daha elektronik ortamlara aktarılsa da, not almak da öyle. Ancak, not alırken ya da kalemimizi gömlek cebimize koyarken, kapağını kapatmayı unuttuğumuzda; olabilecek en kötü senaryo baş gösterir. Mürekkep lekesi, çıkması en zor lekelerden bir diğeri olup, gerçekten uğraşılması gereken bir lekedir. Bugün, Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar adlı soruyu sizlerle yanıtlamaya gayret edeceğiz.

Ilık Limon ve Süt ile Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaşınız, yani lekelenen kumaşınız dayanıklı ve sağlam ise mürekkep lekesi kolay bir şekilde, geçebilir. Bunu da ılık süt ve limon karışımı ile yapabiliriz. Gerçekleştireceğimiz işlem tamamı ile doğal yollardan leke geçirme işlemi olup, kumaşınız dayanıklı ise herhangi bir zararı yoktur. Bir kaba aldığınız ılık süt ve limon karışımına batıracağınız kumaşı, bir süre kapta bekletmeniz halinde, mürekkep lekesi ve dolayısı ile mürekkep çözülecek ve süt limon karışımının rengi değişime uğrayacaktır. Ardından ufak devirle çamaşır makinesinde döndürüp, kumaşınızı eski haliyle alabilmeniz mümkündür.

Pudra ile Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Pudra aracılığı ile mürekkep lekesini geçirmek, çoğu zaman dayanıksız ya da narin kumaşlarda yapılan işlemdir. Pudralayacağınız lekeli bölgeyi biraz beklettikten sonra bir dış fırçası aracılığı ile hafifçe fırçalamanız, pudranın renk değişimini getirecek ve elbette kumaşın mürekkep lekesinden arınmasını sağlayacaktır. Bu işlemi oldukça hassas bir şekilde uygulamalısınız.

Etiketler: Mürekkep,Mürekkep Lekesi,Tükenmez Kalem Lekesi,Mürekkepli Kalem Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 4982