Vişne Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Vişne Suyu Lekesi,Vişne Suyu Lekesi Çıkarma,Vişne Suyu Lekesi Nasıl Çıkar,Vişne Suyu Lekesi,Vişne Suyu Tutkal Lekesi,Halıda Vişne Suyu,Kumaştan Vişne Suyu

Vişne ve vişne suları, belki de şu hayatta en çok tükettiğimiz meyve ve meyve konsantrelerinden bir tanesi. Özellikle çocukların içmeyi epey sevdiği bu suların günümüzde birçok türü mevcut. Pek çok yerde bulunabilen vişne sularının lekesi ise; resmen ölümdür. Tabiri caiz ise bu lekeyi çıkartmak çoğu annenin belasıdır ve çoğu anne, sırf bu leke ile uğraşmamak adına epey dikkatli iş yapar. Ancak nafile, çocuk her defasında bu suyu bir kez olsun dökecektir.

Kumaştan Vişne Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Vişne Lekesi, bulunduğu kumaş tipine göre farklı etmenlerle çıkarılabilen bir lekedir. Biraz uğraşmanız gerekebilir ancak kuru temizlemeye para vermek yerine, bu uğraştırıcı işi tercih etmeniz sizi ekonomik olarak rahatlatacaktır.

İpekli Kumaştan Vişne Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

İpekli kumaşlardan vişne lekesini çıkarabilmek için ihtiyacınız olan iki şey mevcut, bunlardan birisi ispirto; bir diğeri ise elbette pamuk. Lekeli bölgenin üzerine tampon uygulayarak; bu ikili ile vişne lekesini ipekli kumaşlardan çıkarabilmek mümkündür.

Pamuklu Kumaştan Vişne Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Pamuklu kumaştan vişne lekesi çıkarmak ise, daha meşakkatli bir iş olabilir. Sabunlu suya yatırdığınız kumaşı geceleyin süt bulundurduğunuz bir hazneye gömerek; bir gece bekleyin. Sabah kalktığınızda leke olabildiğince çözülmüş olacaktır. Ardından basit şekilde bir devir çamaşır makinesi programında döndürmeniz de uygun olabilir.

Halıdan Vişne Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan vişne lekesini çıkarabilmek için ise, yapmanız gereken tek şey ılık su kullanarak lekeyi olabildiğince dağıtmadan; elinizden geldiğince ovalamak. En kötü ihtimalle sirke kullanımı bu lekenin geçmesinde en büyük etken olacaktır.

Etiketler: Vişne Suyu Lekesi,Vişne Suyu Lekesi Çıkarma,Vişne Suyu Lekesi Nasıl Çıkar,Vişne Suyu Lekesi,Vişne Suyu Tutkal Lekesi,Halıda Vişne Suyu,Kumaştan Vişne Suyu
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 3112