Bal Lekesi Nasıl Çıkar ?

Bal Lekesi,Kurumuş Bal Lekesi,Kumaşta Bal Lekesi,Bal Lekesi Çıkarma,Bal Lekesi Nasıl Çıkar

Bal, özellikle yoğun kıvamı ile içerisine şeker eklenmemişse, belli başlı organik markalardan elde edilmişse; yemeye doyamayacağımız bir ürün. Besleyiciliği, zinde tutuculuğu ve enerji vermesi ile hem çocuklar, hem her yaştan insan için; tüketilmesi elzem bir besin.

Bal lekesi ise, oldukça zor çıkarılan lekelerden. Özellikle kurumuş bal lekesini çıkarabilmek için maalesef kumaşa ya da halıya zarar verebilen insanlar, ebeveynler çok fazla. Genelde çocukların, ekmek aralarını yerken üzerlerine ya da halıya dökebildikleri bu besin, yoğun kıvamı ile çıkarılması zor olarak bilinen besin lekelerinden birisidir.

Kumaştan Bal Lekesi Nasıl Çıkar?

Yoğun olan bal lekesini kumaştan, tişörtten ya da pantolondan çıkarabilmek için öncelikle; dökülen balın fazlasını kaşık vasıtası ile almalıyız. Ardından, dıştan içe doğru bir silme yöntemi ile, balın daha fazla dağılmasını önlememiz gerekiyor. Akabinde likit deterjan ile çitileyip soğuk suya tutacağımız kumaştan bal lekesini arındırmış oluyoruz.

Bir diğer yöntem ise, direkt olarak soğuk suya tutup makineye atmak olabilir. Makinede, kumaşa uygun bir program ile yıkanması, soğuk suya tutulması ile birlikte bal lekesini arındırabilen yöntemlerden.

Halıdan Bal Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan bal lekesi çıkarabilmek için ise, yine likit deterjan yöntemini uygulayabilmemiz gerekiyor. Eğer, bal lekesi ya da bal kuruyup iyice yapışmışsa; öncelikle sert bir cisim ile halıdan balı ayıklayabiliriz. Ardından, likit deterjan yöntemini uygulayarak balı halıdan çıkarabilmemiz mümkündür.

Etiketler: Bal Lekesi,Kurumuş Bal Lekesi,Kumaşta Bal Lekesi,Bal Lekesi Çıkarma,Bal Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 5395