Su Lekesi Nasıl Çıkar?

Su Lekesi,Kurumuş Su Lekesi,Kumaşta Su Lekesi,Su Lekesi Çıkarma,Su Lekesi Nasıl Çıkar,Fayanslardaki Su Lekesi

Su, çoğu zaman leke çıkarıcı olarak bilinir ancak bir yerde kuruduğu vakit aynı zamanda leke olarak da karşımıza çıkar. Su lekesini çıkarabilmek için ise, çivi çiviyi söker mantığı ile davranıp; aynı maddeyi kullanmak, yanlış bir yoldur. Arabalara sıçrayan, duşakabinlerde bulunan, aynalarımızda kuruyan su lekelerini nasıl çıkarabileceğiniz hep birlikte görelim.

Araba Camındaki Su Lekesi Nasıl Çıkar?

Araba camlarındaki su lekesi, en sık karşılaştığımız leke türlerinden biri olarak bilinir. Araba camındaki lekeyi gidermek için, arabayı yıkamaya vermek gerekebilir ancak bu durum elbette arabanın tamamı kirli ise yapılır. Spesifik bir noktada su lekesi bulunuyorsa ve bunu temizlemek istiyorsanız; limonlu bez yolu ile su lekesini giderebilmeniz mümkündür.

Duşakabindeki Su Lekesi Nasıl Çıkar?

Duşakabinlerdeki camlarda, genelde su birikintileri sıcak su buharı ile birleşerek, geçmesi zor lekeler oluşturabilirler. Bu lekeleri, camsilinize ekleyeceğiniz birkaç damla sirke sayesinde giderebilirsiniz. Camsil şişenizin üçte birine eklediğiniz sirke, hem camlarınızı daha parlak kılacak hem de camınızı su lekelerinden arındıracaktır.

Fayanslardaki Su Lekesi Nasıl Çıkar?

Fayanslardaki su lekelerini belli başlı market kimyasalları ile giderebilmeniz mümkün ancak yine organik bir yöntem istiyorsanız, limon suyu ile bu lekeleri giderebilirsiniz. Yahut ikinci yöntemde olduğu gibi; lekeli bölgeye sirke uygulayarak, su lekesinden kolay bir şekilde kurtulabilmeniz mümkündür. Pek çok insan, organik yöntemler yerine kimyasalları tercih etmektedir, bunların fayanslarınıza zarar vereceğini düşünüyorsanız, organik yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Etiketler: Su Lekesi,Kurumuş Su Lekesi,Kumaşta Su Lekesi,Su Lekesi Çıkarma,Su Lekesi Nasıl Çıkar,Fayanslardaki Su Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 3662