Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Şarap Lekesi,Halıdan Şarap Lekesi,Kırmızı Şarap Lekesi,Beyaz Şarap Lekesi,Şarap Lekesi Nasıl Çıkar

Geçmişte ve günümüzde, özel günler için vazgeçilmez bir içki türü olan Şarap, özellikle kırmızısı tercih edildiğinde oldukça uğraştırıcı lekelerden birine sahip. Bir leke türü olarak, alkol bazlı olan şarabın özellikle halılarda, çok zor geçtiğini biliyoruz. Bugün, sizlerle Şarap Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu yanıtlayacak ve kumaşlarınızda, halılarınızda oluşan kırmızı, beyaz şarap lekelerine çözümler sunmaya gayret edeceğiz.

Kumaşlarda Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle kırmızı şarabın lekesi, geçmek bilmeyen lekelerden biri ancak, şarap şarabı söker; biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Kırmızı şarap lekesini, beyaz şarap kullanarak çözebilmemiz mümkün. Lekelenen kısma beyaz şarap döküp bol miktarda yemeklik tuzla dinlenmeye bırakmamız halinde, kırmızı şarap lekesi olabildiğince kumaştan arınacaktır. Akabinde, normal su yahut süt dolu bir kabın içerisine bastırıp bekletebileceğiniz elbise, kumaş yahut masa örtünüzü; bir süre beklettikten sonra kaptan çıkarın. Şarap lekesinin yok olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Un ile Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Ekmeğin ana etmenlerinden biri olan un ile de şarap lekesi çıkarılabilir. Bol miktarda, lekeli bölgeye döktüğünüz unu bir süre lekeli bölge üzerinde bekletin ve iyice emilimini sağlayın. Bu süreçte kullanmadığınız bir diş fırçası yardımı ile lekeli bölgeyi un ile fırçalamak, lekenin dağılmasını ve una geçmesini sağlayacaktır. Çözülen lekenin iyice gevşemesinden sonra makinede kısa devir döndürerek, elbisenizi eski haline çevirebilirsiniz.

Halıya Dökülen Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya dökülen şarap lekesi, traş kremi ile kolayca çıkabilir. Özellikle meşakkatli bir durum olan halının, traş kremi ile çözülmesi, ilginç bir durum olsa da; bu bölgeyi traş kremi sürdükten sonra ıslak bir bez ile silmeniz, halının şaraptan arınmasını sağlayacaktır.

Etiketler: Şarap Lekesi,Halıdan Şarap Lekesi,Kırmızı Şarap Lekesi,Beyaz Şarap Lekesi,Şarap Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Rujben Okunma: 2593