Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Pas Lekesi,Pas Lekesi Nasıl Çıkar,Kumaşta Pas Lekesi,Halıda Pas Lekesi,Pas Lekesi Çıkarma

Pas Lekesi, özellikle ev taşıma zamanlarında gün ışığına çıkan; çoğu zaman mobilya ve beyaz eşyalarda oluşan lekelerdir. Bazı zamanlar, özellikle taşıma dönemlerinde bu pas lekesi, kıyafetlerinize kadar bulaşabilir. Bugün, sizlere Pas Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu yanıtlayacak ve elimizden geldiğince kesin yöntemlerle pas lekesini engellemenizi sağlayacağız. Aslında, pek çok yöntem mevcut bu durumla ilgili ancak, en kesin yöntemleri; deneyerek, aşağıdaki gibi sizlere sunuyoruz.

Limon ile Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştaki pas lekesi, çıkabilecek en kolay lekelerden biridir. Pek çok insan bu pas lekesini su ile çitilemeye çalışır ve çıkmayan pas lekesi aksine, dağılmaya da yüz tutar. Bunun önüne geçmek amacı ile pas lekesini, kesinlikle su ile çitilemeyiniz. Bunun yerine, limon suyu ile pas lekesini, kumaşınızdan kolayca arındırabilmeniz mümkündür. Lekeli bölgeye limon suyunu döktükten sonra hafifçe ovup çitilemeniz halinde, kumaşınız pas lekesinden arınacaktır.

Halıdaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı üzerindeki pas lekesini, kumaş kadar kolay bir şekilde geçirebilmenize imkan yok ancak, bunun da kolay bir yolu mevcut. Öncelikle halıdaki lekeli bölgeyi, kredi kartı, bıçak yahut sert bir cisim ile kazıyın. Kazıdığınız alanda halının tahriş olmamasına dikkat etmelisiniz. Ardından, bir bez aracılığı ile sürekli silme işlemi uyguladığınız halıyı, bulaşık deterjanına bulayın. Böylece, bez hem bulaşık deterjanını hem de pası emerek, lekeyi yumuşatacak ve çıkaracaktır.

Etiketler: Pas Lekesi,Pas Lekesi Nasıl Çıkar,Kumaşta Pas Lekesi,Halıda Pas Lekesi,Pas Lekesi Çıkarma
Yazar: Lekesiz Okunma: 2194