Süt Lekesi Nasıl Çıkar?

Süt Lekesi,Kurumuş Süt Lekesi,Kumaşta Süt Lekesi,Süt Lekesi Çıkarma,Süt Lekesi Nasıl Çıkar,Halıdaki Süt Lekesi

Meyveli, aromalı ya da katkısız sütler, çocukların hem beslenmesi hem de öğünlerine ek olarak vitamin alabilmesi açısından önemli içeceklerden. Özellikle, son zamanlarda artan aromalı sütler silsilesinde bunların arasındaki “katkısız” denilebilecek sütü seçebilmek de, ebeveynler için önemli. Hem vitamin, hem kalsiyum açısından önemli olan bu içeceğin bir de pipet aracılığı ile dışarıya dökülmesi var. İçmekten daha da zevk veren bu eylem, genelde çocuklar tarafından gerçekleştirilir ve bunu genelde bir oyun zannedebilirler. Ancak, hem tişörtlerinden hem de bulaştığı yerden bu süt lekelerini çıkarmak, ebeveynlere düşer.

Kumaşlardan Süt Lekesi Nasıl Çıkar?

Eğer, kumaşınız yıkanabilir bir kumaş ise, süt lekesini kolayca çıkarabilmeniz mümkündür ancak yıkanamayacak türden bir kumaş ise kuru temizlemeye göndermeniz en sağlıklı çözüm olacaktır. Yıkanabilir bir kumaştan süt lekesini çıkarabilmek için, bol sabunlu ve köpüklü su ile süt lekesi üzerini çitilemeniz ve ardından çamaşır makinesinde uygun programda bir devir döndürmeniz yeterli olacaktır. Süt lekesini bu biçimde kumaştan arındırabilirsiniz.

Halıdan Süt Lekesi Nasıl Çıkar?

Halılardan süt lekesini çıkarmak ise biraz daha meşakkatli yollar gerektirir.

Öncelikle, sütün fazlasını bir kâğıt havlu ya da emilim özelliği olan bir bez ile almanız gerekiyor. Ardından, emdiğiniz bu fazla süt ve kâğıt havluyu çöpe attıktan sonra; yeni bir havlu ile ılık su takviyesi yaparak, halıyı silmeye başlayabilirsiniz. Eğer, süt lekesi çıkmaz ise; bu ovalamayı bulaşık deterjanı ya da limon ile de denemeniz mümkündür.

Etiketler: Süt Lekesi,Kurumuş Süt Lekesi,Kumaşta Süt Lekesi,Süt Lekesi Çıkarma,Süt Lekesi Nasıl Çıkar,Halıdaki Süt Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 2657