Sperm Lekesi Nasıl Çıkar

Sperm Lekesi,Sperm Lekesi Nasıl Çıkar,Sperm Lekesi Çıkarma,Pantolondan Sperm Lekesi,Yataktan Sperm Lekesi

Sperm, erkeklerin çoğalması için elzem bir üreme hücresidir ve yoğun bir sıvı eşliğinde dışarıya aktarılabilir. Ergenlik dönemi itibarı ile başlayan bu üreme hücresi üretiminin sık sık boşaltımına ihtiyaç duyabiliriz. Bu, ikili ilişkilerde olduğu gibi, tek başına da yapılabilecek bir eylemdir ancak zaman zaman, belli başlı küçük kazalar gerçekleşebilir. Bu durumda, bulaştığı yüzeyde koyu bir leke hâkim olur ve bunların giderilmesi genelde, zordur.

Genelde, yatağa ve kumaşlara bulaşan sperm lekesini nasıl giderebileceğinizi birlikte öğrenelim.

Yataktan Sperm Lekesi Nasıl Çıkar?

Yatakta fark ederek ya da fark etmeyerek akan sperm lekelerinde, eğer henüz kurumamış ise nemli bir bez yardımı ile lekeyi giderebilirsiniz. Ancak, sperm lekesi kurumuşsa orada koyu bir renk belirir ve bu lekeyi, sirke aracılığı ile giderebilmemiz mümkündür. Yapacağınız sirkeli su karışımını, yataktaki lekeli bölgeye uygulayarak, sperm lekesini giderebilirsiniz. Elbette, sonrasında yatak çarşafını ve lekelenen her şeyi çamaşır makinesinde bir devir döndürmeniz, yararınıza olacaktır.

Kumaşa Bulaşan Sperm Lekesi Nasıl Geçer?

Sperm lekesi eğer üzerinize bulaştı ise, zaten bunu muhtemelen hemen fark edersiniz. Eğer, hemen fark ettiyseniz; soğuk su ya da nemli bez ile tıpkı yatak silme işlemi gibi; sperm lekesinden kumaşı arındırmanız mümkün. Ancak, sperm lekesi kumaş üzerinde kurumuş ise, bol sabunlu, köpüklü bir su ile kumaşı çitilemeniz akabinde, sperm lekesini geçirebilmeniz mümkün olabilir.

Etiketler: Sperm Lekesi,Sperm Lekesi Nasıl Çıkar,Sperm Lekesi Çıkarma,Pantolondan Sperm Lekesi,Yataktan Sperm Lekesi
Yazar: Rujben Okunma: 8056