Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Sakız Lekesi,Kurumuş Sakız Lekesi,Kumaşta Sakız Lekesi,Sakız Lekesi Çıkarma,Sakız Lekesi Nasıl Çıkar

Aslında, sakız lekesi yerine direkt olarak sakız diyebiliriz bu duruma. Sakız lekeleri, oldukça meşakkatli lekeler olmakla beraber, yine uğraştırıcı ve çıkarılması zor leke türlerindendir. Ayağımıza, ayakkabımıza, özellikle yaz aylarında sıcak asfaltta eriyen sakızların yapışması; genelde caddelerde karşılaşabileceğimiz sorunlardan. Bir de, elbiseye yahut pantolona yapışma riski var ki, o en zoru.

Bugün, sizlerle sakız lekesini nasıl çıkarabileceğiniz hakkında konuşacağız.

Ayakkabıdan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Ayakkabınıza yapışan sakızlardan kurtulmak oldukça kolay olmakla beraber, sakız erimişken bu durum pek mümkün olmaz, hatta sizi zorlayabilir; bu sebepten, sakızın öncelikle ayakkabınıza yapıştıktan sonra kurumasını beklemelisiniz. Ardından, bir jilet ya da sert bir cisim aracılığı ile sakızı ayakkabınızdan kolayca kazıyabilmeniz mümkündür. Dikkat etmeniz gereken şey elbette ayakkabıya hasar vermemektir ancak sakız kuruduğundan kolayca çıkabilir ve bu derde düşmenize genellikle gerek kalmaz.

Kumaştan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan sakız lekesini çıkarabilmek için ise, buz yöntemi uygulanabilir. Buzu sakız üzerine bıraktığınızda, sakız iyice kuruyacak ve kendini yavaştan kumaştan arındıracaktır. Siz de kolay bir şekilde kumaşınızı lekesiz bir şekilde geri alabilirsiniz. Bu yöntem işe yaramazsa, yine bir diğer yöntem temiz bir kâğıt üzerine basacağınız ılık ütüdür. Lekeli bölgeye sereceğiniz temiz kâğıdın üzerinden basacağınız ılık ütü ya da sıcak buhar; sakızı eritecek ve kumaştan kâğıda yapıştıracaktır.

Etiketler: Sakız Lekesi,Kurumuş Sakız Lekesi,Kumaşta Sakız Lekesi,Sakız Lekesi Çıkarma,Sakız Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 2819