Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Meyve Suyu Lekesi,Vişne Suyu Lekesi,Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar

Özellikle annelerin, çocuklarının meyve alışkanlıklarını kazanmaları adına; içirdikleri meyve suları, aynı zamanda çocuklarının kıyafetlerinin batmasına sebebiyet verebilir. Meyve suyu, içerisindeki kimyevi yahut doğal maddeler aracılığı ile – özellikle vişne suyu – leke oluşturur ve bu lekeleri makineye atarak gidermek oldukça zordur. Pek çok insan, bu lekelerin akabinde yapılan birkaç yöntemi yararlı bulmasa da, bugün sizlere vereceğimiz birkaç yöntem ile; kesin sonuç alabileceksiniz. Özellikle toz halindeki meyve sularının, lekelerinin epey zor geçtiği aşikâr. Bugün, Meyve Suyu Nasıl Çıkar sorusunu, kesin bir şekilde cevaplayarak bu muammaya bir son vermeyi umuyoruz.

Su Kaynatarak Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir kazanda kaynatabileceğiniz suyu, çamaşır ya da oksijenli su ekleyerek; kumaşı da içerisinde kaynatın. Bir süre sonra, meyve suyu lekesinin kumaşınızdan çözüldüğünü göreceksiniz. On, on beş dakikalık periyotlarda kaynayan suda döndüreceğiniz kumaşınızı aldıktan sonra, yeni gibi olduğunu göreceksiniz.

Amonyaklı Su ile Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Amonyaklı su ile meyve suyu lekelerini kumaşınızdan çıkarmanız, yine mümkündür. Hızlı ve kesin bir yöntem olan amonyaklı suyu, lekenin üzerine boca ederek bir süre beklemeniz, lekenin giderilmesini sağlayacaktır. Ardından, kısa devir bir programla çamaşır makinesinde döndüreceğiniz kumaşınız, yeni gibi olacaktır.

Kurumamış Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Henüz dökülmüş ve kurumamış bir meyve suyu lekesini, soğuk suya tutarak, kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Kurumamışsa, anında soğuk su etkisi ile çözülecek ve kumaşınız eski haline dönecektir.

Etiketler: Meyve Suyu Lekesi,Vişne Suyu Lekesi,Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Lekesiz Okunma: 1816