Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar?

Deodorant Lekesi,Deodorant Lekesi Çıkarma,Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar

Terlemekten cebelleşen her insanın odak noktası, elbette deodorantlardır. Günümüzde, hemen hemen herkesin kullandığı deodorantlar, içerisindeki yapı ve maddeler sayesinde terlememizi önlemez ancak terlemenin verdiği rahatsız edici kokuyu örtpas edebilme işinde bir numaradır. Peki, sık kullanım sonucunda kumaşlarınıza bulaşan ve kalıcı bir hale gelen deodorant lekeleri hakkında ne yapacağız, Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar? Bugün, bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vermeye gayret edeceğiz. Aslında bu durum, yıkanabilir ve yıkanamaz kumaşlar için ikiye ayrılmış. Siz de, deodorant lekesi oluşan kumaşınızın yıkanabilir yahut yıkanamaz olduğuna dikkat edin.

Yıkanabilir Kumaşlardan Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar?

Yıkanabilir kumaşlarda, deodorant lekesini çıkarmanın pek çok yolu var ancak en temel ve en güzel yolu elbette leke çıkarıcılardır. Leke çıkarıcıları lekeli kısma döküp, biraz ovalamanız ve kumaşa zarar vermeden ellerinizle sürtünme kuvveti uygulayabilmeniz, akabinde çamaşır makinesine atmanız durumunda; lekenin çamaşır makinesinin işlemi bittikten sonra yok olduğunu görürsünüz. Eğer yok olmadı ise, bir sirke ve su karışımı ile bu leke ile yeniden mücadele edebilmeniz mümkündür. Bu durumun da işe yaramaması ihtimalini göz önüne alarak, alkol kullanımının da kumaşlardaki deodorant lekesi üzerinde etkili bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Yıkanamayan Kumaşlardan Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar?

Yıkanamayan ipek ve benzeri türdeki kumaşlardaki deodorant lekesini, alkol yardımı ile çıkarabilirsiniz ancak bu uğurda, ovalamak değil de; bekletmek yöntemi ile mücadele etmeniz daha doğru. Geçirgen özelliği olan bir beze damlatabileceğiniz alkolü lekeli kısımda bir süre bekletmeniz, yıkanabilir kumaştan Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar sorusunun, çözümüdür.

Etiketler: Deodorant Lekesi,Deodorant Lekesi Çıkarma,Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Lekesiz Okunma: 1608