Kına Lekesi Nasıl Çıkar?

Kına Lekesi,Kuru Kına Lekesi,Kına Lekesi Nasıl Çıkar,Kına Lekesi Çıkarma,Kumaşta Kına Lekesi

Özellikle düğün hazırlıklarında ve düğün öncesi bir ritüel olarak bilinen kına yakımı; elde iz bırakabildiği gibi; yine halıda ve kumaşlarda da geçmesi meşakkatli lekeler bırakabiliyor. Düğün hazırlıklarında kullanıldığı gibi, saçlara da sürülebilen ve besleyici özelliği olan bu kınaların kullanımı, kına tipine göre değişmekte. Lekelerin nesneden arınması için ise farklı metotlar mevcut.

Kumaşlardan Kına Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaşlardan kına lekesini çıkarmak için internet üzerinde pek çok yöntem var ancak denenmiş ve başarılı olan yöntemler arasında çamaşır suyu ile kumaşı öncelikle nemlendirip, sonrasında çamaşır makinesine atmak gelmektedir. Bu durumun işe yaramaması halinde diğer etken maddeler kullanılarak giysilerdeki kına lekesinden kurtulabilmeniz mümkün olabiliyor.

Kına Lekesi Elden Nasıl Çıkar?

Lekeden ziyade, yakılıp yakılmamasına bağlı olarak kınadan ellerini arındırmak isteyen pek çok kadın olabilir. Bu kına, maalesef hemen geçemeyecek bir lekedir ve bir süre, çamaşır suyu yahut bulaşık deterjanı gibi araçlarla yıkadığınız ellerde kalacaktır. Ancak; bir süre sonra bu katkı maddeleri ellerinizdeki kınayı arındıracaktır.

Halıdan Kına Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya bulaşması çok zor olmakla birlikte, kına lekesini henüz taze iken halıdan çıkarabilmeniz mümkündür. Aksi durumda, yani kına kurursa; bu temizleme işlemi pek de mümkün olmayabilir. Taze kına lekesini, halınızdan bulaşık deterjanı ve ıslak bez yolu ile arındırabilirsiniz. Kolay ve kısa bir işlemdir ve herhangi bir güç gerektirmez.

Etiketler: Kına Lekesi,Kuru Kına Lekesi,Kına Lekesi Nasıl Çıkar,Kına Lekesi Çıkarma,Kumaşta Kına Lekesi
Yazar: Lekesiz Okunma: 9318