Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Kan Lekesi,Kan Lekesi Nasıl Çıkar,Kurumuş Kan Lekesi,Kurumamış Kan Lekesi,Taze Kan Lekesi

Kan lekesi, diz yaralanmalarında, kesiklerde, tatsız durumlarda oluşabilecek lekelerden biridir ve oluşan lekenin çıkarılması da oldukça güç olabilmektedir. Çokluğu ya da azlığı önemli değildir, tişörtünüze yahut herhangi bir kumaşa gelen kan; leke olarak epey mücadele isteyen bir türdür. Yanlış bir temizleme yöntemi sonucunda, uyguladığınız her adım sizler için daha kötü sonuçlara sebep olabilir zira; bu yöntemler, lekeyi yayabilir yahut kalıcı hale getirebilir. Bu sebepten, bu yazımızda sizlerle Kan Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu cevaplayacağız. Doğru yöntemlerle bu lekeyi meşakkatli de olsa temizleyebilmeniz mümkün.

Soğuk Su ile Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Henüz taze olan, kurumamış kan lekesini kumaşınızdan; bir kabı soğuk su ile doldurarak çıkarabilmeniz mümkün. Kaba 35-40 dakika kadar bıraktığınız kumaştaki kan lekesi, kendini bir süre sonra bırakacak ve çözülmeye uğrayacaktır. Son olarak, kumaşı soğuk su dolu hazneden çıkararak, çitilemeniz gerekmektedir.

Oksijenli Su ile Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Oksijenli su yardımı ile, kan lekesini çıkarabilmeniz de mümkün. Özellikle kurumuş kan lekeleri ile mücadelede etken bir madde olan Oksijenli suyu, lekeli bölgeye yedirmeniz halinde, kan lekesi kumaşınızdan zamanla arınacaktır.

Halıdaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Halılardaki kan lekesini, beyaz sirke olarak bilinen sirke türü ile çıkarabilmeniz mümkün. Lekeli bölgeye yedirdiğiniz sirkeyi eski bir fırça aracılığı ile; lekeli bölge üzerinde fırçaladığınız vakit, kan lekesi yumuşayacak, zamanla halıdan arınacaktır. Kolay bir şekilde, halı üzerindeki kan lekesini bu biçimde çıkarabilmeniz mümkün.

Etiketler: Kan Lekesi,Kan Lekesi Nasıl Çıkar,Kurumuş Kan Lekesi,Kurumamış Kan Lekesi,Taze Kan Lekesi
Yazar: Lekesiz Okunma: 2594