Alkol Lekesi Nasıl Çıkar?

Alkol Lekesi,Bira Lekesi,Alkol Lekesi Nasıl Çıkar

Türlü türlü alkol mevcut hayatımızda aslında, sadece içkiler değil; temizlik maddeleri ve benzeri ürünlerin içinde de oldukça fazla alkol bulunmakta. Hem dezenfektan bir madde görevi gören, hem de oldukça etkili bir kutlama içeceği olan alkolün, lekesi de hayatımızda kocaman bir yer ediniyor. Bugün, sizlerle Alkol Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu cevaplayacağız. Pek çok insanın sabah kalktığında, gömleğinde yahut temizlik yaptığında tişörtünde oluşan lekelerin nasıl çıkabileceğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Elbiseler Üzerinden Alkol Lekesi Nasıl Çıkar?

Öncelikle, alkol lekesi oluşan elbisenizi kesinlikle çitilemeyiniz. Elde çitilediğiniz vakit elbisenize alkol lekesi dağılma sureti ile yayılacaktır. Bu sebepten, kesinlikle çitilemek yerine, üzerine bir pamuk koyup; ardından suya tutmayı tercih edin. Bu yöntemle pamuğa geçen alkol elbisenizde belli bir yer etmeyecektir artık, akabinde çamaşır makinesinde kısa devir döndürmeniz mümkündür. Alkol Lekesi Nasıl Çıkar sorusu, yüksek ihtimalle bu yöntemle çözüm bulacaktır.

Bira Lekesi Nasıl Çıkar?

Alkol türlerinden biri olan ve gençlerin vazgeçilmezi olan bira, bira lekesini de içerisinde barındıran bir diğer alkol türüdür. Lekesi, epey zor çıkar denilir ancak kolay yollardan çıkarmak da mümkündür. Bira lekesini çıkarmak için lekeli kumaş üzerine; ılık su ve amonyak karıştırılmış bir bez ile; silme işlemi yapmanız mümkündür. İpek gibi narin kumaşlar için ise suyun içerisine ispirto karıştırarak; bir ıslak ispirtolu bez elde etmeniz ve bu bez ile lekeyi silmeniz kâfidir.

Etiketler: Alkol Lekesi,Bira Lekesi,Alkol Lekesi Nasıl Çıkar
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 1877