Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Küf Lekesi,Küf Lekesi Nasıl Çıkar,Küf Lekesi Sebepleri,Küf Lekesi Çıkarma

Küf, hayatımızın; özellikle eski zamanlarında yer etmiş bir çürüme fonksiyonu olarak biliniyor. Sıcak ve rutubetli, kısacası nemli ortamlarda üreyen ve genelde banyo, yastık, halı ve benzeri yerlerde oluşan bu durumun en büyük sebebi; nemlenme ve havasızlıktır. Sağlığınızı kötü yönde etkileyebilen küfler, bunların yanında alerjen etkilere de sebep olabildiğinden, yaklaşılmaması gereken; yok edilmesi gereken bir çürüme fonksiyonudur.

Amonyaklı Su ile Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle, ıslak çamaşırların kirli sepetinde bir süre bekletilmesi akabinde küf, kolay bir şekilde oluşabildiği gibi aynı zamanda diğer kumaşlara da bulaşıp; hızlı bir şekilde ürer. Bunun önüne geçmek zordur ancak, yok etmek o kadar da zor olmasa gerek. Amonyaklı su ile, çamaşırlarınızı yıkamanız, küf lekesini yok edebilir.

Limon Suyu ile Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Limon suyunun asidik özelliği sayesinde de, küf lekesini kolay bir biçimde çıkarabilmeniz mümkündür. Akabinde, tuz serpeceğiniz çamaşırlarınızı, güneşte kurutmanız durumunda, küften eser kalmayacaktır.

Alkol ve Su Karışımı ile Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Alkol ve suyu eşit ölçülerde karıştırıp bir kaba alarak; kapta bekleteceğiniz kumaşınızdan küf lekesini arındırabilmeniz gayet mümkündür. Alkolün dezenfektan özelliği, burada aktif rol oynar.

Mobilyalardaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Mobilyaların küflenmesi de gayet olağan bir durumdur ve çamaşırlar gibi alkole batırılmayacak kadar büyük eşyalar olabilirler. Bu durumda, mobilyalarınızı zeytin yağı ile ovabilir, küfü yok edebilirsiniz.

Etiketler: Küf Lekesi,Küf Lekesi Nasıl Çıkar,Küf Lekesi Sebepleri,Küf Lekesi Çıkarma
Yazar: Lekesiz Okunma: 1964