Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar?

Kiraz Lekesi,Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar,Beyaz Renkli Kumaşlarda Kiraz Lekesi,Renkli Kumaşlarda Kiraz Lekesi

Her mevsimin, lekesi zor bir meyvesi vardır derler ya. Kiraz da, lekesi zor olan mevsim meyvelerinden bir tanesi. Özellikle sıçradığı yerde, kumaş yahut halı fark etmeksizin direkt olarak kuruyan ve kolay kolay çıkmayan, bizi nar lekesi kadar zorlayan bir leke türü olan kiraz lekesi; annelerin, çocuklarının tişörtlerindeki en büyük derdi olur çoğu zaman. Bugün, sizlerle Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu cevaplamaya gayret edeceğiz. Pek çok yöntem var bununla ilgili, birkaçını ve en faydalı olanları, sizlerle paylaşmayı umuyoruz.

Beyaz Renkli Kumaşlarda Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar?

Beyaz renkli kumaşların, lekeyi direkt olarak göstermesi ve kirazın kırmızıvari renginin, direkt olarak kumaşta belirmesi, oldukça şanssız bir durum olarak belirtilir. Özellikle dışarıdaysanız, beyaz gömleğiniz üzerindeki kiraz lekesi pek de iyi görünmeyebilir. Beyaz renkli kumaşlardaki, kiraz lekesini giderebilmek için, amonyaklı su kullanabilirsiniz. Yahut, oksijenli su ile de bu leke giderilebilir. Lekeli bölgenin üzerine döktüğünüz amonyaklı yahut oksijenli su aracılığı ile kiraz lekesini kolayca giderebilmeniz mümkün.

Renkli Kumaşlarda Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar?

Beyaz olmayan, renkli kumaşlardaki kiraz lekesi ise, ekşimiş süt ile çıkarılabilir. Bir hazneye alacağınız ekşimiş sütte kumaşı birkaç saat bekletmeniz halinde kiraz lekesi oldukça hızlı bir şekilde çözülecek ve kumaşınızdan çıkacaktır. Ardından, renkli kumaşı kısa devir makine programı ile bir kez döndürmenizde, durulanması açısından da fayda var.

Etiketler: Kiraz Lekesi,Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar,Beyaz Renkli Kumaşlarda Kiraz Lekesi,Renkli Kumaşlarda Kiraz Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 2213