Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Fondöten Lekesi,Fondöten Nasıl Çıkar,Fondöten Çıkarma

Biz kadınların, makyaj derdi bitmez. Erkekler kadar ne gamsız ne de bakımsızdırlar. Elbette, kendilerine özendikleri kadar üstündeki kıyafetlerin temiz olmasına da, olabildiğince dikkat ederler. Ancak, çoğu zaman kıyafetleri üzerlerinde iken yapılan makyaj çalışmaları, belli başlı ufak kazalara sebep olabilir. Bu gibi durumların en sık görüldüğü yer fondöten safhasıdır. Bu safhada, oldukça fazla tozvari renkler uçuştuğundan, özellikle kıyafet açık renkli ise; fondöten dökülerek her an kendini belli edebilir.

Yıkanmayan Kumaşlardan Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

İpek, şifon gibi yıkanamayan ve yıkanmaya asla uygun olmayan kumaşlara özel günlerde dökülen ve leke oluşturan fondöteni bir kuru temizleme spreyi aracılığı ile çıkarabilmeniz oldukça mümkün. Yumuşak bir fırça ile sıktığınız spreyi dağıtmadan leke üzerinde gezdirerek hızlı bir şekilde fondöten lekesinden kurtulabilirsiniz.

Yıkanabilir Kumaşlardan Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Yıkanabilir pamuk ve keten gibi kumaşlardan yine fondöten lekeleri kolay bir biçimde çıkarılabilir. Yumuşak bir fırçaya, birkaç damla elma sirkesi dökerek fondöten lekesine uygulayabilir ve kolay bir şekilde bu lekeyi çıkarabilirsiniz.

Eğer, leke geçmez ise; çamaşır makinesinde yine leke üzerine biraz sirke uygulayarak kısa programda döndürebilirsiniz.

Deri Kıyafetlerde Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Deri kıyafetlerde de fondöten lekesini çıkarabilmek için, öncelikle lekeyi yumuşak bir ıslak bezle yumuşatabiliriz. Ardından, yine ıslak bez ile ılık bir su dolu kapta sabunu köpürterek oluşturduğumuz karışımı lekede gezdirebilir ve tamamı ile kurtulabiliriz.

Etiketler: Fondöten Lekesi,Fondöten Nasıl Çıkar,Fondöten Çıkarma
Yazar: Rujben Okunma: 1842