Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Çay Lekesi Nasıl Çıkar,Çay Lekesi,Kurumuş Çay Lekesi, Şekerli Çay Lekesi

Misafirlikler, arkadaş görüşmeleri ve pek çok işin akabinde içilen çayın, haddi hesabı olmaz memleketimizde. Çay, bir nevi milli içeceğimizdir zira. Ancak, bu çayın bir de lekesi vardır ki, bir türlü çıkmak bilmeyen; bizi delirtmeye meyillidir. Özellikle şekerli çayda bu durum oldukça ciddi bir duruma evrilir ve lekenin çıkması için biraz özen gösterilmesi elzemdir. Bugün, sizlerle Çay Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu cevaplamaya gayret edeceğiz.

Beyaz Sabun ile Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Beyaz sabun, çay lekesi durumunda insanların imdadına yetişen ve aklına gelen ilk maddedir. Çay lekesi durumlarında, olayın hemen başında müdahale sağlanmaz ise; kuruduktan sonra çay lekesinin çıkması çok daha zor bir hal alacaktır, buna dikkat etmek gerekiyor öncelikle. Beyaz sabunu çay lekesinin ıslaklığını bir bez ya da kağıt havlu aracılığı ile aldıktan sonra; lekeli bölgeye sürmeniz gerekmekte. Bir dakika boyunca yaptığınız bu ovalama işlemini yumuşak bir biçimde gerçekleştirerek, çay lekesini yumuşatabilirsiniz. Ardından tekrar bezle ovalayarak silmeniz önemlidir. Bezle silerken, kiri dağıtmamaya dikkat edin.

Sirke

İnatçı ve şekerli çay lekelerinde ise en büyük yardımcı elbette sirkedir. Sirke, içerisindeki maddeler sayesinde çay lekesinden eser bırakmayacaktır ancak bunu kurumadan yapmanız, sizin için çok daha kolay ve etken bir yol olabilir. Bu sebeple, beyaz sabun yerine sirke de kullanılabilen yöntemlerden Çay Lekesi Nasıl Çıkar sorusunun çözümlerinden biridir.
 

Etiketler: Çay Lekesi Nasıl Çıkar,Çay Lekesi,Kurumuş Çay Lekesi, Şekerli Çay Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 2068