Çamur Lekesi Nasıl Çıkar?

Çamur Lekesi,Leke,Sabunlu Su,Kurumuş Çamur Lekesi,Çamur Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle küçük çocuklarda sıklıkla gördüğümüz çamur lekesi, çıkartılabilmesi zor ve uğraştırıcı lekelerden bir tanesidir. Küçük çocukların sokakta oynadığı vakit, çok kez üstlerine bulaşan çamur; kalıcı bir leke yaratır ve çocuğunuzun kirlendikten sonra hemen eve gelmemesi durumu da lekeyi, kalıcılaştırıp, zorlaştırmakta yardımcı etkendir. Bu sebepten, çamur lekesinin çıkarılması güzel bir mücadele isteyebilir. Bu yazımızda, Çamur Lekesi Nasıl Çıkar sorusunu cevaplayacağız. Hem küçük çocuklar, hem gençler için; bir çözüm sunmaya gayret edeceğiz. Çamur Lekesi Nasıl Çıkar sorusu, kurumuş çamur ve yaş çamur olarak ikiye ayrılabilir. Bu sebepten, ikisi hakkında bilgi vermeye de gayret ettik.

Sabunlu Su ile Çamur Lekesi Nasıl Çıkar?

Sabunlu su aracılığı ile çamur lekesinin çıkarılması işlemi, oldukça basit bir işlemdir aslında. Henüz bulaşan çamuru, bu yolla dezenfekte edebilir ve kumaşınızdan kolayca arındırabilirsiniz. Etrafınızda bulabileceğiniz sabunsuz bir su çamuru ancak kumaşınıza yayar, bunu sakın uygulamayınız. Dolayısı ile, sabunlu bir su bulamazsanız eğer, lekeyi öylece bırakıp eve dönene dek beklemeniz daha iyi bir yol olacaktır.

Kurumuş çamur lekesi ise, çıkması zor bir diğer leke türüdür. Normal çamurdan kat be kat zor olan bu lekenin çıkma adımları, elbette fırça yardımı ile olacaktır. Sert bir fırça ile fırçaladığınız kumaşınız, çamur tortularından arındırılacaktır ve akabinde ıslak sünger ile kumaşı ovmanız gerekecektir. Bu aşamalardan sonra sıcak su ile çitileyebileceğiniz kumaşınızı, zor da olsa, kurumuş çamurdan arındırabilirsiniz.
 

Etiketler: Çamur Lekesi,Leke,Sabunlu Su,Kurumuş Çamur Lekesi,Çamur Lekesi Nasıl Çıkar?
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 1737