Alçı Lekesi Nasıl Çıkar?

Alçı Lekesi,Alçı Lekesi Nasıl Çıkar,Alçı Lekesi Çıkarma,Kuru Alçı Lekesi

En zor lekelerden biri olan alçı lekesini çıkarmak hem zor hem de uğraştırıcı bir işlem olarak bilinir. Bu sebepten, ev sahipleri alçılardan olabildiğince uzak durmaya çalışır. Yapması değil de, herhangi bir yere döküldüğünde temizlemesi tam bir ölümdür zira.

İnatçı ve meşakkatli lekelerden alçı lekesini, olabildiğince hızlı müdahale edersek, kolay bir şekilde silebiliriz ancak alçı lekesi derine işler ise, işiniz biraz daha zordur. Leke uzun süre orada kalabilir ve kendi haline bırakılarak çıkması sağlanabilir ancak.

Alçı Lekesini, yüzeylerden su ile arındıramazsınız. Bu sebepten, su ile alçı lekesini çıkarmayı denemeyiniz aksi halde lekeyi dağıtmış olmaktan başka bir şeye yaramayacaktır yaptığınız işlem. Bunun dışında, yine su bazlı; bulaşık deterjanı, çamaşır suyu gibi şeyler kullanmayınız. Aksi durumda lekeyi silmek yerine yalnızca dağıtırsınız.

Alçı lekesini çıkarmak için sirke kullanmanız elzemdir. Leke için, bir kapta sirkeyi ılık oluncaya dek ısıtmanız gerekmektedir. Akabinde, bir bez yardımıyla ılık sirkeyi lekeli bölgeye sürebilir ve kolay bir biçimde alçı lekesini yüzeyden arındırabilirsiniz. Alçı lekesini arındırırken dikkat etmeniz gereken tek şey, lekeyi dağıtmadan silmenizdir. O bezi, zaten muhtemelen bir daha kullanmayacağınız için, alçı olan bölgelerini sürekli değiştirerek, temiz bölgeleri ile silme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi durumda, alçılı bölgeyle temizlemeye çalıştığınız yüzeyi yine alçı lekesi bezeli hale getirebilirsiniz.

Etiketler: Alçı Lekesi,Alçı Lekesi Nasıl Çıkar,Alçı Lekesi Çıkarma,Kuru Alçı Lekesi
Yazar: Son Leke Çıkarıcı Okunma: 2607